Giyim, Kıyafet Kampanyaları

Paylaşım Vakti Derneği, Afrika’da bulunan çocuklar için çocuk kıyafet takımı,çocuk ayakkabısı gibi yardımlarda bulunmaktadır.Bunun yanında Paylaşım Vakti Derneği, Afrika ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak yardımı gerçekleştirmektedir.

Hepimiz bir Afrikalı çocuk fotoğrafına denk gelmişizdir. Eski kıyafetler, aşınmış ayakkabılar ya da çıplak ayaklar… Görünen yüzü ne ise gerçek halleri de öyle. Yoksulluk içerisinde yaşamaya çalışan kardeşlerimizin her gün yeni ve temiz kıyafetler giyecek ekonomik durumları ne yazık ki yok. Öyle ki giymeye ayakkabılarının olmadığı zamanlar da büyük çoğunlukta. Minik kardeşlerimizin yalın ayak basmaktan yaralanmış ayakları ve yırtık elbiselerinden dolayı oluşan yüzlerindeki buruklukları tek bir giyim yardımı ile sevince dönüştürebilirsiniz. Bu dünya çocukların yüzleri güldükçe baki kalacaktır. Şimdi mutluluğu paylaşma vakti…

Hadid Sûresi(57) 7. Ayet

“Allah’a ve Resûlü’ne iman edin. Sizi, üzerinde tasarrufa yetkili kıldığı şeylerden harcayın. Sizden iman edip de (Allah rızası için) harcayan kimselere büyük mükâfat vardır.”