2020 Kurban Bayramı

Bu yıl Afrikadaydık.
Afrika Uganda’da binlerce aileye dağılan kurbanlar sayesinde bir çok ihtiyaç sahibi Afrikalı Müslüman kardeşimize ulaştık ve hepsine kurbanlarınızı ulaştırdık.Bayram bitimine kadar tüm hisse sahiplerinin kurban kesim videoları whatsapp üzerinden kendilerine ulaştırıldı. Dağıtılan bu kurbanlar orada ki Müslüman kardeşlerimize yalnız değilsiniz,burada ki Müslüman kardeşleriniz sizi unutmadı diyen siz oldunuz. Biz ise “Hayra vesile olan,hayrı yapan gibidir” Hadisi Şerifinden nasiplendik.
Hayra Vesile Vakti,Geldi Paylaşım Vakti diyerek çıktığımız bu yolda her yıl daha çok Müslüman kardeşimize ulaşmayı ve her geçen zamanda daha çok vatandaşımıza yardım ulaştırmayı amaç edindik. Dünyanın her coğrafyasında ihtiyaç sahibine ulaşana kadar çalışmalarımız her geçen gün artarak devam edecektir. Bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmayan gönüllü üyelerimize ve bağışçılarımıza teşekkürü bir borç biliriz.
Kurbanlarını vekâlet yoluyla derneğimize gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale,posta çeki ile veya dernek merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.
,Kurbanlıklar Paylaşım Vakti görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.
Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.
Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra derneğimiz, kurban sahiplerine Whatsapp yoluyla kurban kesim videosunu ulaştırır.